Produkty
Precyzyjne wykonanie CNC
  • Precyzyjne wykonanie CNCPrecyzyjne wykonanie CNC
  • Precyzyjne wykonanie CNCPrecyzyjne wykonanie CNC
  • Precyzyjne wykonanie CNCPrecyzyjne wykonanie CNC
  • Precyzyjne wykonanie CNCPrecyzyjne wykonanie CNC

Precyzyjne wykonanie CNC

Jako zaufany wiodący producent i dostawca precyzyjnej obróbki CNC w Chinach, Sanluo Precision czerpie z głęboko zakorzenionej wiedzy technicznej, aby świadczyć niezawodne usługi obróbki CNC na poziomie mikronów. Koncentrując się na produkcji komponentów o wysokiej precyzji i złożoności, oferujemy dostosowane do indywidualnych potrzeb usługi precyzyjnej produkcji CNC dla przemysłu lotniczego i kosmicznego, oprzyrządowania precyzyjnego, sprzętu optycznego i sprzętu półprzewodnikowego. Przyjmujemy niestandardowe zamówienia na wyrafinowane, trudne w produkcji części i konsekwentnie spełniamy rygorystyczne standardy wymagane w produkcji wysokiej klasy.

Sanluo Precision jest wiodącym chińskim producentem i dostawcą precyzyjnej obróbki CNC, mogącym poszczycić się solidną wiedzą techniczną niezbędną do świadczenia usług obróbki CNC na poziomie mikronowym. Specjalizujemy się w precyzyjnej i złożonej obróbce części, dostarczając niestandardowe rozwiązania dla zaawansowanych sektorów, w tym przemysłu lotniczego i kosmicznego, oprzyrządowania precyzyjnego, sprzętu optycznego i sprzętu półprzewodnikowego. Wspieramy niestandardowy rozwój skomplikowanych i trudnych w obróbce komponentów, w pełni spełniając rygorystyczne wymagania wydajnościowe stawiane przez wysokiej klasy produkcję przemysłową.

Opinia eksperta od naszego starszego menedżera technicznego

Autor: starszy menedżer techniczny, Sanluo Precision (Shenzhen)

Zgromadziłem prawie 9 lat praktycznego doświadczenia, specjalizując się w precyzyjnych elementach wałów i obróbce rdzeni form. Każdego dnia roboczego przeglądam i przetwarzam rysunki części wałów przesłane przez producentów form z kraju i zagranicy. Długoterminowa komunikacja z pierwszą linią pomaga mi w pełni zrozumieć rzeczywiste problemy klientów form w zakresie stabilności wymiarowej, spójności współosiowości i wydajności uszczelnienia powierzchni. Wiele ryzyk związanych z tolerancją ukrytych w rysunkach można zidentyfikować już na wczesnym etapie przeglądu, co pozwala uniknąć przeróbek i opóźnień w dostawach kolejnych zamówień.

Od prototypowych elementów próbnych po masową produkcję w dużych partiach, rozsądny schemat mocowania, dopasowanie parametrów cięcia i środowisko produkcyjne w stałej temperaturze to podstawowe gwarancje stabilnej jakości części. Podczas pracy z bardzo trudnymi przedmiotami typu wał, przekażemy ukierunkowane informacje zwrotne na temat wykonalności na podstawie rysunków klienta, aby zrównoważyć wymagania techniczne i wykonalność produkcji.

Standard tolerancji obróbki precyzyjnej

dokładność wymiarowa OD ID T (C) DP SW
jednostka: ±/mm 0.002 0.005 0.002 0.002 0.005
Dokładność geometryczna okrągłość współosiowość prostota cylindryczność symetria
jednostka: ±/mm 0.002 0.005 0.002 0.008 0.008
zdolności produkcyjne 1 ~ 999999 szt 1 ~ 999999 szt 1 ~ 999999 szt 1 ~ 999999 szt 1 ~ 999999 szt
cykl produkcyjny 3-20 dni 3-20 dni 3-20 dni 3-20 dni 3-20 dni

Możliwość precyzyjnej obróbki na poziomie mikronów

Nasza fabryka osiąga ścisłą precyzję na poziomie mikronów dzięki ustandaryzowanym przepływom pracy. Zapewniamy dokładność obróbki do klasy IT5-IT6, a poszczególne krytyczne części osiągają klasę IT4. Tolerancja wymiarowa jest stabilnie kontrolowana w zakresie ± 0,002-0,01 mm, podczas gdy tolerancje geometryczne, takie jak okrągłość, walcowość, równoległość i prostopadłość, są ograniczone poniżej 0,003 mm. Chropowatość powierzchni gotowych elementów waha się od Ra 0,2 μm do Ra 0,8 μm.

Stosujemy wysoce precyzyjny sprzęt do obróbki z dokładnością pozycjonowania 0,003 mm i dokładnością powtarzalnego pozycjonowania 0,002 mm, gdzie bicie wrzeciona jest kontrolowane poniżej 0,002 mm. W warsztacie o stałej temperaturze utrzymuje się temperaturę 20 ± 1 ℃ i wilgotność 50 ± 5%, aby wyeliminować błędy związane z rozszerzalnością cieplną i kurczeniem się. Wyposażona w maszynę współrzędnościową Zeiss z dokładnością wykrywania 0,001 mm, każda partia części jest w pełni sprawdzana w celu zapewnienia stałej stabilności wymiarowej.

Zaawansowany proces i pełny system kontroli jakości

Jako profesjonalny dostawca usług precyzyjnej produkcji CNC stale optymalizujemy podstawowe procesy pod kątem scenariuszy ultraprecyzyjnych, rozwiązując wiele wąskich gardeł branżowych w obróbce o wysokiej precyzji:

Obróbka elementów cienkościennych: Stabilna grubość ścianki procesu od 0,5 mm do 2 mm. Zastosuj symetryczne cięcie warstwowe i zoptymalizowaną strategię mocowania, aby kontrolować ogólne odkształcenie poniżej 0,01 mm.

Obróbka głębokich otworów: Obsługuje obróbkę głębokich otworów ze stosunkiem L/D powyżej 10. Stosuj wiertła do głębokich otworów i wiertła lufowe, aby uzyskać tolerancję i prostoliniowość otworu H7 w zakresie 0,05 mm na 100 mm.

Obróbka smukłych wałów: W przypadku smukłych wałów o stosunku L/D powyżej 20 należy zastosować podpory prowadzące i podpory środkowe, aby ograniczyć odkształcenie zginające w granicach 0,02 mm na 100 mm.

Wykończenie powierzchni lustrzanej: Toczenie narzędzi diamentowych monokryształowych pozwala uzyskać efekt lustrzany przy chropowatości powierzchni Ra ≤ 0,05 μm, odpowiednie do powierzchni o wysokim stopniu uszczelnienia i dopasowania o wysokiej precyzji.

Mikroprecyzyjna obróbka: Obsługuje element o minimalnej wielkości 0,1 mm, w tym mikrorowki, mikrootwory i struktury mikrostopniowe dla ultraprecyzyjnego sprzętu.

Wdrażamy rygorystyczne, całościowe zarządzanie jakością. Wszystkie nowe produkty przed masową produkcją przechodzą weryfikację procesową programów, narzędzi i osprzętu. Kontrola pierwszego artykułu jest obowiązkowa w celu potwierdzenia stabilności procesu. Do każdej partii zamówienia dostarczane są kompletne atesty materiałowe, protokoły badań twardości oraz dokumenty z analizy składu chemicznego.

Parametry podstawowego sprzętu przetwarzającego

Ultraprecyzyjne pionowe centrum obróbcze (typ charakteryzujący się dużą szybkością i jakością powierzchni)

Specyfikacje mechaniczne Przesuw X/Y/Z: 320/280/300 mm
Rozmiar stołu roboczego: 450 × 350 mm
Maksymalne obciążenie: 200 kg
Stożek wrzeciona: HSK-E32
Wydajność przetwarzania Prędkość wrzeciona: 40000 obr./min (wrzeciono elektryczne)
Szybka prędkość posuwu: 48/48/40 m/min
Prędkość posuwu skrawania: 1‑20000 mm/min
Pojemność magazynu narzędzi: 15 dysków
Indeks precyzji Dokładność pozycjonowania: ± 0,002 mm
Dokładność powtarzania pozycjonowania: ± 0,001 mm
Chropowatość powierzchni: Ra≤0,1μm (części aluminiowe)
Inna konfiguracja System: Makino Professional 6
Moc ciągła: 8,4 kW
Cecha: Optymalizacja konturu SGI.5 w celu uzyskania gładkiej powierzchni i minimalnej różnicy segmentów
Typowe zastosowanie Części optyczne, precyzyjne elementy form, mikrostruktury półprzewodnikowe i części obrabiane o wysokiej precyzji

Centrum obróbcze do szybkiego wiercenia i gwintowania (typ o wysokiej stabilności)

Specyfikacje mechaniczne Przesuw X/Y/Z: 500/400/330 mm
Rozmiar stołu roboczego: 650 × 400 mm
Maksymalne obciążenie: 300 kg
Stożek wrzeciona: BT30
Wydajność przetwarzania Standardowa prędkość wrzeciona: 10000 obr./min, opcjonalnie 24000 obr./min
Szybka prędkość posuwu: 48/48/48 m/min
Prędkość posuwu skrawania: 1‑30000 mm/min
Magazyn narzędzi: narzędzia rewolwerowe 14/21
Indeks precyzji Dokładność pozycjonowania: ± 0,006 mm
Dokładność powtarzania pozycjonowania: ± 0,003 mm
Dokładność wiercenia: ± 0,01 mm (otwór Φ10 mm)
Inna konfiguracja System: FANUC 31i-B Plus
Moc wrzeciona: 11kW / ciągła 3,7kW
Cecha: kompensacja przemieszczenia termicznego AI, obsługa obróbki głębokich otworów L/D=30
Typowe zastosowanie Elektroniczne części precyzyjne 3C, półprzewodnikowe części konstrukcyjne i masowe komponenty obrabiane na zamówienie

Przypadki projektów

Przypadek 1: Wałek pozycjonujący formę o dużej współosiowości z powierzchnią lustrzaną

Tło projektu

Projekt ten skupia się na precyzyjnych mosiężnych wałach pozycjonujących stosowanych w formach wtryskowych do tworzyw sztucznych w Azji Południowo-Wschodniej, służących do pozycjonowania wnęki rdzenia i uszczelniania powierzchni czołowej. Klient borykał się z długoterminowymi problemami z jakością u poprzednich dostawców, takimi jak współosiowość powyżej 0,012 mm i wadliwe powierzchnie lustrzane, co skutkowało wydajnością formowania wtryskowego wynoszącą jedynie 72%. Przyjęliśmy profesjonalne, precyzyjne procesy produkcji CNC, aby całkowicie rozwiązać problemy z niestabilnością partii.

Element obrabiany wykonany jest z mosiądzu automatowego C3604 o całkowitej długości 40 mm. Standardowy zakres tolerancji średnicy zewnętrznej wynosi 14,795–14,800 mm. Podstawowe trudności techniczne wynikają z trzech ścisłych wskaźników: współosiowości pomiędzy otworem wewnętrznym a kołem zewnętrznym kontrolowanej w granicach 0,005 mm, powierzchni czołowej uszczelniającej sięgającej powierzchni lustra Ra≤0,02µm oraz wielostopniowej tolerancji wymiarowej ściśle ograniczonej w granicach standardu kontroli wewnętrznej ±0,003mm. Jakiekolwiek odchylenie współosiowości spowoduje nierówną grubość ścianek tworzywa sztucznego, a drobne ślady narzędzi doprowadzą do przelania się materiału i uszkodzenia formy.

Rozwiązanie procesowe i wybór sprzętu

Zastosowaliśmy dwuwrzecionową tokarkę typu szwajcarskiego Tsugami do produkcji w pełnym procesie z jednorazowym mocowaniem, co pozwala uniknąć wtórnych błędów mocowania. Cały proces obejmuje zgrubne usuwanie marginesu toczenia, wzorcową obróbkę wykańczającą narzędziami diamentowymi, stopniowe wytaczanie wykończeniowe otworów wewnętrznych, wykańczanie powierzchni zwierciadłem diamentowym monokrystalicznym oraz automatyczne czyszczenie ultradźwiękowe. Ściśle podzieliliśmy parametry skrawania: toczenie zgrubne z dużą prędkością w celu usuwania materiału, cięcie dokładne z niskim posuwem w celu kontroli okrągłości koła zewnętrznego oraz mikroskrawanie bez posuwu w celu formowania powierzchni lustrzanej, co pozwala uzyskać zerowe uszkodzenia wtórne po polerowaniu.

Produkcja seryjna została ukończona w środowisku o stałej temperaturze 22°C i regularnie kalibrowano bicie wrzeciona w celu ustabilizowania spójności obróbki.

Zmierzone dane testowe i wynik klienta

Dane z testów próbkowania pokazują, że wzorcowa średnica zewnętrzna jest stabilnie kontrolowana w zakresie od 14,797 mm do 14,799 mm, współosiowość stabilnie w granicach 0,0032 mm, a chropowatość powierzchni lustra w zakresie Ra0,016–0,020 μm. Pierwsza partia licząca 3000 sztuk osiągnęła kompleksową wydajność na poziomie 99,87%.

Po montażu klienta i przetestowaniu form wydajność formowania wtryskowego wzrosła z 72% do 98,6%, a cykl konserwacji formy został wydłużony z 3 dni do 15 dni, zmniejszając straty w wyniku przestojów o 80%. Ta stabilna zdolność przetwarzania pozwoliła uzyskać długoterminowe, comiesięczne powtarzające się zamówienia od klientów.

Przypadek 2: Precyzyjna obróbka rdzenia formy mikromedycznej

Wymagania dotyczące tła projektu i rysunku

W tym przypadku jest to miniaturowy wał rdzenia formy dostosowany do form wtryskowych materiałów medycznych, z pojedynczą partią 800 sztuk, używany do formowania wewnętrznych wnęk mikrorur. Obrabiany przedmiot ma kompozytowe struktury składające się z wielu stopni, zwężających się powierzchni i fazowań na całkowitej długości zaledwie 26 mm, należących do mikrosmukłych części wału. Wymaga precyzyjnej koordynacji szczeliny 0,01 mm ze środkową formą i ścisłej współosiowości 0,005 mm, co jest trudne do ustabilizowania w zwykłym sprzęcie przetwarzającym.

W poprzednich partiach klienta wystąpiły wahania współosiowości i ścieranie w zakresie 0,01–0,02 mm po polerowaniu lustrzanym, co skutkowało 15% wadliwością. W oparciu o warunki pracy przy otwieraniu i zamykaniu form medycznych o wysokiej częstotliwości, uzupełniliśmy ukryte tolerancje nie zaznaczone na rysunkach: płaskość czoła stopnia ≤0,004mm, walcowość wału ≤0,003mm i tolerancja profilu powierzchni stożkowej ≤0,004mm, które zostały potwierdzone i przyjęte przez klienta.

Rozwiązanie procesowe i wybór sprzętu

Do pełnej produkcji przyjęliśmy szwajcarską tokarkę Citizen L12 + centrum tokarsko-frezarskie Mazak. Proces obejmuje zgrubne formowanie zewnętrznego koła i powierzchni stożkowej, kontrolę marginesu półwykończeniowego narzędzia PCBN, czteroosiowe czyszczenie kątowe CNC i dostosowane do indywidualnych potrzeb szlifowanie zwierciadła na mokro. Podstawową zaletą jest jednorazowe formowanie poprzez zaciskanie w celu wyeliminowania skumulowanych błędów mocowania oraz mikroszlifowanie z pojedynczą objętością usuwania mniejszą niż 0,001 mm w celu zapewnienia jakości powierzchni lustrzanej bez nadmiernej tolerancji wymiarowej.

Wyniki inspekcji i informacje zwrotne z rzeczywistej produkcji

Po zakończeniu partii losowo wybrano 30 sztuk do pełnej kontroli CMM. Zmierzona wartość dużej średnicy zewnętrznej utrzymuje się stabilnie w środkowym zakresie tolerancji, dopasowana średnica wału mieści się w optymalnym przedziale montażowym, a współosiowość jest kontrolowana w zakresie 0,002-0,004 mm. Chropowatość powierzchni lustra sięga Ra0,018‑0,022µm. Całkowita wydajność 800 części wynosi 100% i nie wymaga dodatkowej obróbki.

W rzeczywistej produkcji klienta współczynnik zakleszczeń podczas otwierania i zamykania formy został zmniejszony do zera, a wskaźnik wadliwego wypływu rur medycznych formowanych wtryskowo spadł z 14,8% do 0%. Po 200 000 cyklach formowania wał rdzenia nadal zachowuje pierwotną precyzję bez tłumienia. Klient potwierdził trzy stałe zamówienia seryjne co miesiąc w celu długoterminowej współpracy.

Często zadawane pytania

P1: Jakie opcje materiałowe są dostępne dla niestandardowych części obrabianych?

Odp.: Obsługujemy mosiądz, stal nierdzewną, stop aluminium, stop tytanu i tworzywa konstrukcyjne, w tym PEEK. Certyfikaty materiałowe i raporty dotyczące składu chemicznego mogą być dostarczone na żądanie w przypadku zamówień na precyzyjną produkcję CNC.

P2: Czy istnieją wymagania dotyczące minimalnego zamówienia na niestandardowe komponenty ultraprecyzyjne?

Odp.: Przyjmujemy zamówienia na prototypy jednoczęściowe, a także serie masowe do setek tysięcy sztuk. W przypadku niestandardowych projektów precyzyjnej produkcji CNC nie stosuje się ścisłych MOQ.

P3: Jak kontrolować deformację części cienkościennych i komponentów mikroelementowych?

Odp.: Zoptymalizowane uchwyty mocujące, warstwowe parametry skrawania i środowisko warsztatowe o stałej temperaturze pomagają kontrolować odkształcenia podczas obróbki. Przeprowadzamy weryfikację pierwszego artykułu przed formalną produkcją w przypadku precyzyjnych zadań produkcyjnych CNC.

P4: Jakich przyrządów pomiarowych używasz do sprawdzania tolerancji na poziomie mikronów?

Odp.: Zastosowano maszynę współrzędnościową Zeiss, tester okrągłości, miernik chropowatości powierzchni i przyrząd do pomiaru obrazu optycznego. Pełnowymiarowe protokoły kontroli zostaną dostarczone wraz z gotowymi, precyzyjnymi częściami produkcyjnymi CNC.

P5: Czy możecie dostarczać części z wysokowydajnymi powierzchniami uszczelniającymi o powierzchni lustrzanej?

O: Tak. Procesy toczenia diamentowego i mikroszlifowania zapewniają lustrzaną jakość Ra do Ra0,02 μm, odpowiednią do powierzchni uszczelniających formy, które należą do zastosowań wymagających precyzyjnej produkcji CNC i bardzo trudnych zastosowań.

P6: Czy Twój zespół inżynierów przejrzy rysunki i zaproponuje sugestie dotyczące produkcji?

Odp.: Nasz zespół inżynierów przegląda rysunki klientów pod kątem potencjalnego ryzyka produkcyjnego i oferuje bezpłatne sugestie dotyczące procesów. Dostosowujemy programy CNC odpowiednio do kolejnych precyzyjnych partii produkcyjnych CNC.

Precision CNC Fabrication
Precision CNC Fabrication
Precision CNC Fabrication
Precision CNC Fabrication
Gorące Tagi: Precyzyjna produkcja CNC, Chiny, producent, dostawca, fabryka
Wyślij zapytanie
Informacje kontaktowe
Jeśli masz pytania dotyczące naszych produktów lub cennika, zostaw nam swój adres e-mail, a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin.
X
Używamy plików cookie, aby zapewnić lepszą jakość przeglądania, analizować ruch w witrynie i personalizować zawartość. Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie.Polityka prywatności