Jakość produkcji seryjnej bezpośrednio determinuje wydajność montażu, trwałość produktu i reputację marki w przypadku firm produkujących sprzęt, które skalują się od prototypu do rynku. Niespójne wymiary, zmienny odsetek defektów i niewiarygodne harmonogramy dostaw mogą zawyżać koszty przeróbek i opóźniać wprowadzenie produktu na rynek. Sanluo Precision świadczy usługi produkcji CNC na dużą skalę w oparciu o warsztat o powierzchni 8000㎡, ponad 130 maszyn CNC, trzy zautomatyzowane linie i dojrzały system łańcucha dostaw. Obsługujemy branżę półprzewodników, sprzętu gospodarstwa domowego, narzędzi sprzętowych i sprzętu mechanicznego w ramach niestandardowej produkcji seryjnej złożonych części, dostarczając ponad milion sztuk miesięcznie ze standardową kontrolą procesu i pełnym zakresem inspekcji.
| dokładność wymiarowa | L (X) | W (T) | H (Z) | CII | R |
| jednostka: ±/mm | 0.005 | 0.003 | 0.001 | 0.002 | 0.008 |
| Dokładność geometryczna | płaskość | równoległość | prostopadłość | chropowatość | tolerancja profilu |
| jednostka: ±/mm | 0.001 | 0.002 | 0.002 | Ra0,6 | 0.003 |
| zdolności produkcyjne | 1 ~ 999999 szt | 1 ~ 999999 szt | 1 ~ 999999 szt | 1 ~ 999999 szt | 1 ~ 999999 szt |
| cykl produkcyjny | 3-20 dni | 3-20 dni | 3-20 dni | 3-20 dni | 3-20 dni |
Przyrządy kontrolne i narzędzia pomiarowe: współrzędnościowa maszyna pomiarowa CMM, optyczny przyrząd do pomiaru obrazu, projektor profilowy, laserowy miernik średnicy, interferometr laserowy, tester chropowatości, tester okrągłości, mikroskop narzędziowy, mikroskop stereoskopowy, mikrometr, sprawdzian trzpieniowy, czujnik zegarowy, miernik mikrometryczny, wysokościomierz elektroniczny, suwmiarka, płytka wzorcowa, twardościomierz, sprawdzian gwintu
Nasz warsztat wykazuje duże możliwości skalowania w przypadku produkcji CNC na dużą skalę, z układem komórkowym i zautomatyzowaną konfiguracją sprzętu zaprojektowaną w celu zapewnienia stabilnej wydajności.
● Skala warsztatowa: Powierzchnia całkowita 8000 metrów kwadratowych, 130 zestawów urządzeń CNC w tym 80 tokarek CNC, 50 centrów obróbczych i 3 zautomatyzowane linie produkcyjne
● Układ komórkowy: Jednostki przetwarzające zorganizowane według typu produktu, każda wyposażona w toczenie, frezowanie, wiercenie i gwintowanie do pracy na linii montażowej
● Poziom automatyzacji: Zrobotyzowany załadunek i rozładunek zwiększa wydajność o 40% i zmniejsza koszty pracy o 30%
● Zautomatyzowany proces końcowy: Automatyczne urządzenia do gratowania, czyszczenia i kontroli zapewniające w pełni zautomatyzowany przebieg produkcji
● Miesięczna produkcja: Ponad 1 000 000 sztuk, co pozwala na ciągłe dostawy dużych ilości towarów
| Kategoria parametrów | Szczegóły parametrów |
| Model wyposażenia | INDEKS MS16-6 Plus |
| Pozycjonowanie rdzenia | Wysokowydajna masowa produkcja skomplikowanych małych części |
| Konfiguracja wrzeciona | 6 wrzecion roboczych, 2 wrzeciona synchroniczne |
| Wydajność obróbki | Średnica pręta 16mm (model Plus 22mm), moc maksymalna 15kW |
| Wydajność ruchu | Maksymalna prędkość wrzeciona 10 000 obr/min, maksymalny moment obrotowy 18 Nm |
| System uchwytów narzędziowych | Do 12 oprawek narzędziowych, w tym prowadnice krzyżowe, do rowkowania, wiercenia i inne |
| System CNC | System Siemens S840D sl z 18,5-calowym ekranem dotykowym |
| Podstawowe zalety | Obróbka dwu-trójosiowa, krótki czas przezbrajania, krótki czas pomocniczy, znacznie obniżony koszt jednostkowy |
| Typowe zastosowanie | Masowa produkcja precyzyjnych komponentów |
Jako najlepiej sprzedająca się na świecie klasyczna seria, seria DNM słynie z wyjątkowej niezawodności i wydajności produkcji, co czyni ją idealnym wyborem do stabilnej produkcji seryjnej.
| Kategoria parametrów | Szczegóły parametrów |
| Model wyposażenia | Seria DNM |
| Pozycjonowanie rdzenia | Pionowa, wysokowydajna i precyzyjna obróbka |
| Podróż (X/Y/Z) | Dostępne różne konfiguracje podróży, m.in. Oś X: 1050 mm, oś Y: 570 mm, oś Z: 625 mm |
| Układ wrzeciona | Wrzeciono sprzężone bezpośrednio w standardzie, opcjonalnie wrzeciono wysokoobrotowe o wysokim momencie obrotowym |
| Podstawowe zalety | Jeden z najlepiej sprzedających się produktów na świecie, charakteryzujący się najwyższą wydajnością i trwałością oraz doskonałą niezawodnością |
| Ekologia i wygoda | Wbudowane monitorowanie zużycia energii, opcjonalne programowalne zanurzone chłodziwo |
| Typowe zastosowanie | Precyzyjna produkcja seryjna komponentów |
Wdrażamy oszczędne zarządzanie produkcją i współpracę w łańcuchu dostaw, aby zapewnić stabilną, terminową i zoptymalizowaną pod względem kosztów dostawę dla każdego zlecenia produkcyjnego CNC.
● Szybka zmiana SMED: Czas przezbrojenia skrócony z 2 godzin do 30 minut, co znacznie poprawia wykorzystanie sprzętu
● Ciągłe doskonalenie Kaizen: Każdego roku wdrażanych jest ponad 100 projektów udoskonaleń, opartych na sugestiach operatorów pierwszej linii
● Zarządzanie zapasami VMI: Proaktywne przygotowanie zapasów w oparciu o prognozę wielkości klientów, aby zagwarantować terminowe dostawy
● Tryb produkcyjny JIT: Produkcja zaplanowana zgodnie z planem dostaw klienta, dostawa na czas i zmniejszone ciśnienie w zapasach klienta
● Wymiana danych EDI: Integracja systemu zamówień, potwierdzeń dostawy i wyciągów w celu usprawnienia współpracy
● Raporty okresowe: Miesięczne i kwartalne statystyki dostaw umożliwiające analizę kosztów klienta i optymalizację zapasów
Autor: starszy menedżer techniczny, Sanluo Precision (Shenzhen)
Dziewięcioletnie doświadczenie w produkcji CNC precyzyjnych wałów i rdzeni form. Codziennie otrzymuję pliki rysunkowe od krajowych i zagranicznych producentów form. W rzeczywistej produkcji wiele problemów, takich jak skumulowany błąd mocowania i zużycie narzędzi, nie jest pokazanych na rysunkach. Koncentruję się na identyfikacji tych ukrytych zagrożeń podczas przeglądu rysunków, optymalizacji tras procesów dla zamówień prototypowych i seryjnych, aby zapewnić klientom stabilną dokładność i rozsądny czas realizacji.
| Przedmiot | Bliższe dane |
| Przemysł i zastosowanie | Automatyka do precyzyjnych przekładni, przenoszenie mocy silnika serwo i precyzyjna konstrukcja odwracania momentu obrotowego |
| Tworzywo | Stal stopowa ulepszana cieplnie 40Cr, twardość HRC28-32 |
| Kluczowe wymiary | Długość całkowita 118mm, średnica podziałowa przekładni Φ48mm, moduł 1,25, 42 zęby, wielostopniowa średnica zewnętrzna, kołnierz pozycjonujący, rowek ograniczający uszczelnienie, ewolwentowy precyzyjny profil zęba |
| Tolerancje rdzenia | Średnica wału ±0,005 mm; prostopadłość kołnierza ≤0,006mm; bicie promieniowe na całej długości ≤0,004mm; skok przekładni skumulowany ≤0,008 mm; ustawienie zębów ≤0,005 mm; współosiowość ≤0,003 mm; powierzchnia przekładni Ra0,4μm |
| Trudności w przetwarzaniu | Smukłe odkształcenie wału przy wysokich prędkościach obrotowych; precyzja profilu przekładni ewolwentowej bezpośrednio wpływa na hałas przekładni i stabilność momentu obrotowego; wielostopniowy błąd skumulowany konstrukcji współosiowej wynikający z powtarzającego się mocowania; odbicia naprężeń szczątkowych po obróbce |
| Rozwiązanie procesowe | Kompozytowe 5-osiowe połączenie tokarsko-frezarskie, wykonywanie toczenia, frezowania, dłutowania, wiercenia i formowania kołnierzy za pomocą jednego zacisku. Bardzo precyzyjne, elastyczne mocowanie tulei zaciskowej o samocentryczności ≤0,002 mm. 4 godziny odprężania w stałej temperaturze po obróbce zgrubnej. Frez formujący o bardzo drobnym ziarnie, pokryty diamentem, do wykańczania. |
| Parametry cięcia | Obróbka zgrubna: wrzeciono 4200 obr./min, posuw 0,12 mm/obr., głębokość 0,3 mm. Wykańczanie: wrzeciono 6800 obr./min, posuw 0,06 mm/obr., głębokość 0,05 mm. Profil przekładni: bardzo precyzyjne frezowanie interpolacyjne, osiąga klasę 5 zgodnie z normą krajową bez dodatkowego obwiedniowania. |
| Metoda inspekcji | CMM + dedykowany tester zazębienia kół zębatych, pełna kontrola z podwójnym wyposażeniem, środowisko o stałej temperaturze 22 ± 0,5 ℃ |
| Wynik produkcji | Pierwsza partia 100 sztuk wydajność 99,8%; 72-godzinny test ciągłej, dużej prędkości obrotowej do przodu i do tyłu, pozytywny, brak nietypowych dźwięków, brak luzów; zerowa awaryjność i zerowa degradacja precyzji po 6 miesiącach pracy w terenie; potwierdzone powtarzające się zamówienia |
| Przedmiot | Bliższe dane |
| Przemysł i zastosowanie | Samochodowy układ napędowy, pozycjonowanie elementu ślizgowego pod długotrwałym ruchem posuwisto-zwrotnym i obciążeniami zmiennymi |
| Tworzywo | VICTREX WG101 PEEK wypełniony włóknem węglowym (PAEK wzmocniony włóknem węglowym) |
| Kluczowe wymiary | Długość 25,4±0,1mm, szerokość 17,88±0,06mm, wysokość 9,85mm, grubość występu bocznego 8,5±0,05mm, głębokość rowka 5,4+0,1/0mm, piasta cienkościenna 3,6±0,05mm, wiele zaokrągleń R1.6 i R0.5 |
| Tolerancje rdzenia | Małe elementy ±0,007 mm; płaskość powierzchni ślizgowej ≤0,005mm; współosiowość piasty ≤0,006 mm; symetria rowka prowadzącego ≤0,008mm; powierzchnia przejściowa Ra1,6μm; warstwa powłoki 600μm ±0,02mm |
| Trudności w przetwarzaniu | Bardzo ścierne włókno węglowe, zwykłe narzędzia węglikowe zużywają się po 30 sztukach; Cienkościenna konstrukcja w kształcie litery T łatwo odkształca się pod wpływem siły skrawania; wewnętrzna ściana rowka prowadzącego musi być wolna od śladów narzędzi, aby uniknąć odgłosów przesuwania; PEEK pochłania wilgoć z chłodziwa i odkształca się |
| Rozwiązanie procesowe | Obróbka zgrubna na VMC850 przy użyciu frezów diamentowych (6x odporność na zużycie stali wolframowej). Wykańczanie na szybkoobrotowym młynie grawerskim FD‑650 z wrzecionem o niskiej wibracji 24000 obr./min. Urządzenie do adsorpcji próżniowej o pełnym pokryciu z miękkimi gumowymi poduszkami. Cięcie na sucho w niskiej temperaturze, chłodzone powietrzem, bez chłodziwa, aby zapobiec odkształceniom termicznym. |
| Parametry cięcia | Obróbka zgrubna: równomierny naddatek na wykończenie 0,12 mm. Wykończenie: mikrocięcie warstwowe, głębokość pojedyncza nie przekraczająca 0,06mm. Wymiana narzędzia co 400 sztuk, aby zapobiec wadom partii związanym ze zużyciem. |
| Zmierzone dane | Długość całkowita: 25,34 ~ 25,46 mm, wahania tylko 0,012 mm. Grubość występu: 8,47 ~ 8,53 mm. Głębokość rowka prowadzącego: 5,402 ~ 5,486 mm. Grubość cienkiej ścianki: 3,57 ~ 3,64 mm. Równoległość: średnia 0,004 mm. Symetria: ≤0,007 mm. |
| Wynik produkcji | Pierwsza partia 500 sztuk, wskaźnik defektów 0,4%, druga partia 1000 sztuk, zero wad. Zaliczony 72-godzinny test wytrzymałości pojazdu na poślizg. Hałas ślizgania zmniejszony o 42%, żywotność zwiększona o 60%, wskaźnik defektów spadł w porównaniu z poprzednim dostawcą o 32% do 0,4%. Stabilne zamówienie powtarzalne w ilości 2000 sztuk miesięcznie. |
Sanluo Precision wyróżnia się jako zaufany producent i dostawca dla globalnych nabywców poszukujących niezawodnego wsparcia w zakresie produkcji seryjnej. Nasze skalowane usługi produkcyjne CNC opierają się na zdolnościach produkcyjnych na dużą skalę i dojrzałym, kompletnym systemie zarządzania łańcuchem dostaw, dostarczając niestandardowe rozwiązania produkcyjne dla komponentów półprzewodnikowych, sprzętu gospodarstwa domowego, narzędzi sprzętowych, sprzętu mechanicznego i wielu innych branż. Jesteśmy w stanie obsługiwać złożone, trudne do wykonania części niestandardowe, a miesięczna produkcja przekracza milion sztuk, aby spełnić rygorystyczne wymagania dotyczące produkcji seryjnej w różnych sektorach przemysłu.
● Możliwość produkcji na dużą skalę: Warsztat produkcyjny o powierzchni 8000㎡ wyposażony w ponad 130 jednostek CNC i trzy zautomatyzowane linie produkcyjne, zapewniające stabilną, dużą wydajność w przypadku długoterminowych, powtarzalnych zamówień.
● Bardzo precyzyjna kontrola procesu: Ścisłe standardy tolerancji wymiarowej i geometrycznej w połączeniu z pełnozakresowymi instrumentami kontrolnymi, aby zachować spójność części nawet w przypadku dużych serii.
● Kompetencje w zakresie obróbki skomplikowanych części: Doświadczenie w trudnych pracach niestandardowych, w tym stali stopowej, metali hartowanych i wysokowydajnych tworzyw konstrukcyjnych, takich jak PEEK wypełniony węglem.
● Dojrzała współpraca w łańcuchu dostaw: Przepływy pracy w ramach oszczędnej produkcji obsługują szybkie zmiany SMED, zarządzanie zapasami VMI i dostawy JIT, aby ustabilizować czas realizacji zamówień dla klientów na całym świecie.
● Globalne podejście do usług: Dokumentacja procesu, raporty z inspekcji i śledzenie projektów dostosowane do cykli zamówień zagranicznych, upraszczające koordynację zamówień transgranicznych.
P1: Jaka jest Twoja miesięczna wydajność w przypadku zamówień seryjnych?
Odp.: Nasza miesięczna produkcja przekracza milion sztuk. Obsługujemy 130 maszyn CNC i trzy zautomatyzowane linie produkcyjne o układzie komórkowym, wspierając stałą produkcję na dużą skalę w sektorach półprzewodników, sprzętu AGD, sprzętu komputerowego i sprzętu mechanicznego.
P2: Jak zagwarantować stałą jakość w dużych partiach?
Odp.: Stosujemy statystyczną kontrolę procesu SPC, standaryzowane programy CNC, stałe cykle wymiany narzędzi i trójstopniowy system kontroli (pierwszy artykuł + patrol w trakcie procesu + kontrola końcowa). Każda partia jest dostarczana z pełnym raportem z inspekcji CMM, a my archiwizujemy wszystkie parametry procesu, dzięki czemu powtarzane zamówienia zachowują identyczną precyzję.
P3: Czy możesz przetwarzać specjalne tworzywa konstrukcyjne, takie jak PEEK wypełniony włóknem węglowym?
O: Tak. Używamy narzędzi pokrytych diamentem, niskotemperaturowego cięcia na sucho chłodzonego powietrzem i niestandardowych uchwytów próżniowych do tworzyw ściernych i wrażliwych na ciepło. Nasz wskaźnik defektów partii PEEK utrzymuje się na poziomie poniżej 0,5%, czyli znacznie lepiej niż średnia w branży.
P4: Czy oferujecie usługi łańcucha dostaw, takie jak dostawa VMI lub JIT?
O: Tak. Zapewniamy VMI zarządzane zapasy przez dostawcę, planowanie produkcji JIT, integrację systemu EDI oraz miesięczne/kwartalne raporty statystyczne dotyczące dostaw, aby pomóc klientom zoptymalizować zapasy i obniżyć koszty zarządzania.
P5: Jaki jest typowy czas realizacji produkcji masowej?
Odp.: Standardowy czas realizacji wynosi od 3 do 20 dni roboczych, w zależności od złożoności części, wielkości partii i obróbki powierzchni. Nasza szybka zmiana SMED utrzymuje czas konfiguracji w ciągu 30 minut, co pozwala na szybkie zwiększenie produkcji.
Adres
Budynek A1, park przemysłowy Yufeng, dystrykt Guangming, Shenzhen, Chiny
Tel
Budynek A1, park przemysłowy Yufeng, dystrykt Guangming, Shenzhen, Chiny
Prawa autorskie © 2026 Shenzhen Sanluo Precision Technology Co., Ltd. Wszelkie prawa zastrzeżone.